Kde si mohu koupit Ventolin online?
Ventolin není dostupný ve všech lékárnách v Česku. Při nákupu je navíc vyžadován lékařský předpis.
Nákupem Ventolinu bez předpisu v naší online lékárně ušetříte nejen čas, ale i peníze. Cena léku zakoupeného online je totiž mnohem nižší než v běžné lékárně.
Cena Ventolinu u nás: 27,03 € - 186,25 €.
Objednejte si lék na našich stránkách a získejte jej zdarma v České republice.
Co je Ventolin?
Krátce působící lék předepisovaný k léčbě dýchacích obtíží. Účinná látka rozšiřuje průdušky a průdušky, čímž snižuje odpor dýchacích cest a zvyšuje průtok vzduchu.
Léčivou látkou je salbutamol-sulfát 20,5 mcg, což odpovídá 100 mcg salbutamolu.
Ventolin je dostupný ve dvou lékových formách:
Inhalační aerosol. Hliníkový nebo skleněný kanystr je opatřen plastovým rozprašovačem. Obsahuje bílou nebo čirou suspenzi. Tento aerosol má specifické použití, které musí lékař nebo lékárník pacientovi vysvětlit. Nesprávné použití nebude mít žádný pozitivní účinek. Vzhledem k tomu, že část látky zůstává v aerosolu během používání, měl by se jednou nebo dvakrát týdně čistit.
Účinek přípravku
Účinek léku může být oslaben, pokud je nádobka studená. studená. Nádobku příliš nechlaďte, protože by ztratila své vlastnosti. vlastnosti.
Roztok k inhalaci. Složení je doplněno chloridem sodným a kyselinou sírovou zředěnou na pH 3,5 - 4,5. V případě potřeby je možné přípravek rozředit. Aplikuje se pomocí rozprašovače. Pacienti by si měli být vědomi, že pokud obvyklá dávka přestane být účinná, nelze ji samostatně zvýšit.
Lidé, kteří mají potíže s používáním inhalátoru, mohou použít spacer. To je také nejpraktičtější forma pro děti.
Výhody a nevýhody léku
Stejně jako všechny léky, ani Ventolin není univerzální. Výhody léku lze přičíst následujícím faktorům:
- Rychlý nástup účinku;
- praktičnost použití;
- analogy jsou levnější než originál.
- Nevýhody: Vliv na snížení hladiny alkoholu v krvi má především zvýšená hladina alkoholu v krvi:
- Ne vždy jsou k dispozici v prodeji;
- krátké trvání účinku;
- Nelze používat dlouhodobě;
- riziko vzniku závislosti;
- analogy jsou méně účinné.
I přes tento dlouhý seznam nevýhod je Ventolin nezbytným a někdy nepostradatelným lékem pro osoby trpící obstrukční plicní nemocí.
Princip účinku
Po použití inhalátoru se účinek léku rozvíjí rychle - od 5 minut, nejdelší účinek - až 1,5 hodiny. Průměrná doba trvání účinku je 5 hodin. Vzhledem k tomuto krátkému trvání účinku se lék předepisuje několikrát denně, maximálně však 4krát. Předávkování může způsobit bušení srdce, nevolnost, zvracení a svalový třes.
Inhalační způsob podání umožňuje léku proniknout přímo do dýchacích cest, což přispívá k účinnějšímu farmakologickému účinku.
Monoterapie ne vždy přináší rychlou a účinnou úlevu od bronchiální obstrukce, což může být způsobeno závažností onemocnění, opožděnou léčbou nebo virovou infekcí. V takových případech se předepisují kombinované léky.
Indikace k použití
Ventolin je předepisován jako udržovací lék a ke kontrole epizodických astmatických záchvatů. Neměl by se používat jako monoterapie. Pokud organismus na lék reaguje negativně, je třeba okamžitě kontaktovat lékaře, aby předepsal glukokortikosteroidy nebo přehodnotil léčbu.
Onemocnění, při kterých je Ventolin předepisován:
- Bronchiální astma
- Bronchospasmus se může pohybovat od mírných potíží až po potenciálně smrtelný stav. Projevuje se charakteristickým sípáním.
Charakteristika použití u bronchiálního astmatu :
- Ventolin se používá pouze inhalačně
- ke kontrole příznaků bronchiálního astmatu;
- prevence bronchospazmů spojených s expozicí alergenům nebo vyvolaných fyzickou aktivitou;
- použití jako udržovací léčba bronchiálního astmatu.
Ostatní chronická plicní onemocnění s reverzibilní obstrukcí dýchacích cest (CHOPN).
V lehčích případech CHOPN - chronická a akutní bronchitida, plicní emfyzém - se přípravek používá „podle potřeby“. V závažnějších případech je prioritou pravidelná dlouhodobá léčba přípravkem Ventolin. Snižuje rychlost progrese bronchiální obstrukce. Nejúčinnější léčbou je však kombinace bronchodilatancií s různými mechanismy účinku, která nejen zvyšuje bronchodilatační účinek, ale také snižuje riziko nežádoucích účinků ve srovnání se zvyšováním dávky jednoho léku.
Ventolin - dávka 2,5 mg až 3-4krát denně. Na lékařský předpis lze dávku zvýšit na 5 mcg. Vyšší dávky se používají pouze v nemocnicích a pod lékařským dohledem.
Aerosol je určen pro 200 aplikací. V rámci udržovací léčby se předepisuje 200 mcg až 4krát denně.
Nežádoucí účinky
Stejně jako všechny léky je i Ventolin individuální. Někteří pacienti jej mohou užívat roky, aniž by pociťovali jakékoli nežádoucí účinky. Jiní reagují okamžitě a silně negativně. Při konzultaci s lékařem je proto třeba být velmi upřímný.
Těhotné ženy jsou nejzranitelnější kategorií pacientů. Zvláště když je Venotol jediným dostupným účinným lékem. Lékaři předepisují lék těhotným ženám, pokud přínos léčby pro matku převažuje nad možným rizikem pro plod. Byly však pozorovány případy malformací, jako je „vlčí zobák“ a nedostatečně vyvinuté končetiny.
Nejsou k dispozici údaje, které by prokázaly, zda je účinná látka v mateřském mléce škodlivá pro novorozence. V praxi však lékaři kojícím ženám Ventolin nepředepisují.
Přípravek Ventolin by měl být používán s opatrností u starších pacientů se souběžným srdečním onemocněním, protože může způsobit srdeční arytmie.
Léčba astmatu přípravkem Ventolin by měla probíhat postupně. Lékař by měl sledovat funkci plic a klinickou odpověď pacienta na léčbu. Pokud musí pacient ke zlepšení svého stavu zvýšit dávku, znamená to, že se jeho stav zhoršuje a lékař by měl přehodnotit léčebný plán.